Spitalul Samaritean

În majoritatea cazurilor, un diagnostic de cancer sau boală cronică incurabilă le provoacă persoanelor afectate un adevărat șoc și ridică multe semne de întrebare – A fost pus diagnosticul corect? Ce abordare terapeutică este cea mai adecvată?

Pentru ca pacienții să își poată face o imagine clară asupra afecțiunii lor și să poată lua o decizie informată, este recomandat să se solicite o a doua opinie de la o echipă de specialiști.

Spitalul Samaritean le oferă pacienților posibilitatea verificării diagnosticului în baza rezultatelor analizelor și investigațiilor recent efectuate și, dacă este necesar, o a doua opinie de diagnostic histopatologic al țesutului tumoral, cu o clasificare exactă a tumorii.

A doua opinie medicală este oferită atât în spital, cât și la distanță.

Abonează-te la newsletter-ul nostru

Fii mereu la curent cu cele mai proaspete informații

Footer image
Footer image 2